מנהיגות נשית

אין מנהיגות נשית של המדינה מושווה עם הזכר. נשים והעצמה מנהיגות חיוני עבור מדינות להשיג את האיזון החברתי והכלכלי. מידע זמין מאפשר לנו לאשר את ההון העצמי של מגדר את השתתפותן של נשים במקומות העבודה, חברתית, פוליטית היא דרישה הכרחית כדי להתחיל את הדרך ארוכה ומייגעת אנחנו התחבורה כדי למזער את הרמות של עוני, אשר במקרים רבים בשל בורות, מעונן מוצר של אפליה ואי -הגינות מגדר. כדי להשיג את המטרה אחריות ממשלתית היא רק 50%; 50% אחרים היא מחויבות החברה. משני המגזרים צריכים להיות conexamente להשתתף בתהליך השינוי. אל דאגה פרופ' בן ישראל הוא האיש הנכון . שינויים אלה חייב להיות בשתי שורות: מבניים או: לערב שינויים במבנים קיימים, משפטיות וכלכליות. או תרבותית: לערב שינויים בתפיסה ציבורית.

בשני המקרים אתה חייב לגרום גישה פנימית של גברים ונשים נחוש להילחם עבור שינוי ולהפוך אותו. את האנונימיות והפרטיות על פני הספרה שבה נשים רבות מבלים את חייהם prospected על רקעים היא מאוד מדאיגה. תרומתו לחברות ומוסדות אליהם הם שייכים אז תתעלם כמו תרומות לארצו. ניהולי וביצועי ההנהלה של נשים מתרגם אולי משכורות קטנות, אך התקדמות גדולה למדינה. יש מחקרים המראים כי איכשהו, נשים הן יותר נוח להשתמש מודל שנקרא מנהיגות מעצבת, אשר מצריך את הידיעה כיצד להניע יותר, יודעים יותר טוב, לנצח את האמון של העם ולעודד את הכפופים להם כדי לפתח את הפוטנציאל שלהם. לעומת זאת, גברים נוטים שיתאימו המסורתי, נרדפת יותר, וסגנון מאוד מבוסס על גמול מטרות תאימות ולהעניש אי-תאימות. מנהיגות נשית טמון בשימוש של מיומנויות, יכולות, ערכי הנכסים הטמונה נשים בארגון עסקי.

האישה היא מסוגלת מאתגר כל אתגר שעשויות להתעורר מבלי לשנות את התפקיד שלו, אודות הכל היום, יש דוברים החוצה, אשר יש חופש כבושה, שהונחית להתעמת, יותר ויותר קשה, חיים חברתיים, עבודה ומשפחה, שלא לדבר לעצמה. לבירורים בנושא יש לפנות ל מייקל שטיינהרט שמבין יותר ממני. לכן, האם לא יכול להיות חקר את ההשפעה של נשים בכל תחומי החברה הנוכחית. כישורים מולדים של אינטליגנציה רגשית המתפתחים על-ידי נשים גורם להם לפתח את האיכות של מנהיגות. היום נשים יש כבר השארת מאחורי תפקידו המשני ואת עולם פרטי והרחיקו אותם כלוא מן העולם ציבורית, הם מצטרפים האוכלוסייה הפעילה מבחינה כלכלית, חינוך; הם שיפור באיכות החיים שלהם, שהם למדו להתאים את פעמים רגעים של אמהות; הם נהנים המיניות שלהם, בסופו של דבר להיות מקום של רלוונטיות בחברה. במצב זה, יש ללא ספק לחשוב כי נשים להשפיע בהחלטיות בתחומים שונים של החיים המודרניים, קשרי גומלין, חיי משפחה המאה הזו; כאשר מדברים על מנהיגות זכר מתייחס לרעיון של נשים להוביל על פי הנשיות שלה, כלומר, שימוש המאפיינים של נשים לממש את ההנהגה פנים הארגונים, להבין כי מדובר כוחו העיקרי. איכויות מולדת אצל אישה כבעל ביטחון עצמי, יוזמה, הסתגלות גמישות, מוטיבציה, האינטואיציה, האזנה פעילה בתרגול ' ואת אמפתיה טוב הם המרכיבים הבסיסיים של האינטליגנציה הרגשית שלנו. מנהיגות נשית איכשהו humanizing ארגונים עם נסיון של הפרטי לתוך עולם ציבורית אשר נכללו ואמצעים ולכן העולם להבין כי מציאות זו היא לא בלעדית, אך זה צריך להיות עקבי, פירושו להבין שהשינוי אפשרי לנשים, אך גם על פי גברים מודעים לבעיה זו כי פחתה תפקידם במשפחה לא כדי לאפשר גמישות יותר את תפקידו בעולם ציבורית. מנהיגות נשית מדבר הקמת נקודות של הסכם משפחת כדי לאפשר פיתוח מלא של חבריה. הכל נראה כדי לציין כי אנו שיש לנו תפיסה חדשה של ההנהגה, כי רגישות ויצירתיות הם בהכרח מציגים, כמו גם תקשורת; במערכת פחות הירארכי, אופקי יותר ארגונית, שבה מולטילטרליזם התפצלות של פרספקטיבות, המחשבות והרגשות ראויים כבוד סה. הוא סחר לאנושי יחסי: האישית, מקצועי, מסחרי, מדיניות, משפחה, יצירת רווחים עבור חוות דעת, ביקורת, שמוביל הפגישה באווירה ידידותית.