תכנון משרדים

תכנון משרדים – כמו משחק קוביות, שכל אחד מהם מתאים בחדר נפרד. חשוב לבחור את המרכיבים השונים של "סטים" שלוש: תקשורת עם לקוחות, עובדים, סביבת נוחות הנוחות של עובדים. תלוי בסדר העדיפויות של החברה, שיטות עבודה ופעילויות יכולה להיבנות מן המרכיבים הללו הם שילובים רבים אשר תיצור מבצר אמיתי עבור החברה. קו ראשון לקוח החזית – דמות מפתח העסק, זה אקסיומה מחזיקה עבור כל כיוון. עם זאת, העבודה של חברות מבוסס בדרכים שונות. רבים מוצאים את עצמם כדי לספק אפשרויות, שדרכו לקוחות לא יכול לבקר במשרד. נציגי עסקים קטנים לעיתים קרובות הולכים לפגישות ללקוח. בין אלה לעתים רחוקות נפגש עם לקוחות, וכן בחברות העוסקות בתחום המכירות באינטרנט. יצוין, כי רבים הנוכחי של המוביל תאגידים בינלאומיים מתפתחים בכיוון זה. "היום, את התפתחות המסחר האלקטרוני היא בעדיפות בשבילנו, – אומר קונסטנטין Khokhlov, מנהל מכירות ושיווק כיוון," חום אוטומציה "החברה" Danfoss "(המפיק של ציוד אנרגיה יעילה עבור מערכות חימום). – הוא מאפשר לנו להתמודד עם יום אחד יותר מ -10,000 בקשות. בעזרתו, הלקוח יכול לחשב באופן עצמאי את הסדר לשים את זה, ליצור חשבון ולנטר את המשלוח, וכו ' שיטה זו מסייעת לשפר את יעילות העבודה, הימנעות מתווכים מיותרים בשרשרת. בנוסף, צורה זו של שיתוף פעולה יכולים להפחית את עלויות לצורך תחזוקה של המשרד ". למרות העובדה כי טכנולוגיה מעורבת יותר ויותר עסקים, בניית שותפויות עם הרוב מעדיף להיות מבוססת על תקשורת ישירה. לכן, בעת תכנון משרדים מוקצה שטח מיועד בהכרח לקבל מבקרים. לדברי האדריכל ארתור Ohanian, כל פתרונות חולקים אוסף משותף של פריסת מעגל. "אם אתה לוקח את פנים, המשרד הקדמי מתחיל בקבלת פנים, ואז הניח את האזור שבו הלקוחות לצפות הקבלה – הוא מסביר.

– עבור פגישות, נוטים להקצות משא ומתן נפרד, זה צריך להיות בסמיכות העבודה מזכירה שעוזר לארגן את השיחה. " בשלב הפרויקט צריך לקחת בחשבון את היקף החברה ואת מספר הלקוחות בביקור במשרד. בנוסף, על בסיס זה, לתכנן שטח קרקע, ו את המספר הדרוש של משא ומתן בודדים. "אם בתהליך של תקשורת עם הלקוח נדרש להפגין את המוצרים, אז הקבלה של המשרד הופכת התצוגה, שם דוגמאות של פתרונות שונים, – אומר אלנה Tepina, מנהל המכירות של "עשתורת יוקרה", יצרנית מערכות מחיצות. – דוגמה בולטת ביותר – המכירות הקמעונאיות: במקרה זה, בחדר המסחר הופך את האזור מאוד של הקבלה עבור כל המבקרים. בנוסף, ישנן חברות רבות אשר צורך להפגין את המוצר כדי לפתות קונה, ולא בהכרח זה חייב להיות חנות ". צורה זו יכולה להתממש על ידי המשרד את הפרויקט עבור חברת העוסקת עיצוב וייצור של החלטות מסוימות, סטודיו. בנוסף, בנקים, אולמות תצוגה המכונית נבנו בדיוק על העיקרון הזה. האגפים העבודה למרות שולט תפקיד בעסק של הלקוח, היא עדיין המנוע ארגון הם עובדיו, אשר הוא הכרחי על מנת להבטיח תנאי עבודה הוגנים. בתכנון משרדים בשטח עבודה, כל חברה המבוססת על הצורך להבטיח יישום אפקטיבי של תהליכים עסקיים. לכן, הגדרת מערכת של שטח רצפה, דחוי על ידי אלה התפקידים המבוצעים על ידי העובדים. מבחינה זו גם, יש חברות מרוצים קטן, אז אין סביבת עבודה משותפת: האחת עבודה בתוך כל צוות המשרד – מה שנקרא חלל פתוח. היא מאופיינת נגישות, כמו ריהוט צורך לבנות קירות ולא דמוקרטית, משום שכל הכפופים לממונים לעבוד כצוות. יצוין, כי הקרבה של עמיתים מקלה על תהליך התקשורת, חשוב מאוד, אם כל העובדים עובד על פרויקט אחד. עם זאת, בפועל זה שיטה זו חלה רק על חברות בעלות מספר קטן של מומחים.

"שטח עבודה הכולל, בדרך כלל לא יותר מ 30-40 מטרים רבועים. מ ', – אומר אלנה Tepina. – רוב החברות הן בדרך רגילה, חלוקת המרחב על פי מספר יחידות תפקודית הקיימים בארגון שלך:. חשבונאות, מחלקת ההנדסה, מחלקת המכירות, וכן הלאה " כחלופה, היא מכנה את יעוד על צוותי הפרויקט. ואכן, אם הפתרון הנ"ל עובד צוות של מומחים מסוימים שונים, כגון תוכנית יהיה מוצלח יותר פונקציונלי. יצוין כי לעיתים יש צורך לשלב בין שני אלה גישה. אם מספר העובדים ביחידה נפרדת גדולה, כגון צוות גדול של מנהלי מכירות מגידי, על ידי שילוב של אותם במקום אחד, המעביד מסתכן יעילות מופחתת פקודיו. "למרבה הצער, לעיתים קרובות אתה יכול למצוא משרדים שבהם שטח עצום על משרות הדרך האמריקנית נמצאים יותר מ 20 30 עובדים – אומר ארתור Ohanian. – אבל, למרות העובדה כי אזור בודדים, בדרך כלל הופרד על ידי מחיצות למשרד נמוך, מרחב כזה, כפי שמתברר, העם הרוסי הקשה. כמובן, כמו הצוות יושב ליד השולחן, סקר שלו סגורה, אבל להתמקד בעבודתם של עמיתים רבים כל כך לא קל. " לדברי האדריכל, עליך גם לחלק לקבוצות גדולות של כוח אדם כדי ליצור חדרים נפרדים עבור 5-7 אנשים. במקרה זה, את החלוקה התפקודית על ידי חלוקת בשילוב עם הפרויקט. עובדים מופץ בהתאם לפרויקטים שהם עובדים, לקוחות, אזורי שירות, וכו ' בנוסף, במשרדים רבים מצוידים שטח של דיון. לעתים קרובות אנו צריכים "להתנפל" על הנושא של כל יחד, אבל אתה צריך חדר מרווח, כי שטח של המחקר הוא לא תמיד מספיק. לכן, עבור פגישות, סיעור מוחות, להקצות חדר מיוחד ובו בזמן הוא יכול לעסוק עבור השתלמויות, וכדי לחגוג אירועים עסקיים.

כי חברות רבות מוגבלות במשרד גודל, למטרות אלה משמשים לעתים משא ומתן, אשר מתוכנן מראש אלא מרווחים. חדרים, על פי סטריאוטיפים בשנים האחרונות – בסמכותו של ההנהלה. עם זאת, במקרים מסוימים, הקצאת לכל עובד חדר נפרד מוצדקת. כדוגמה, התוצאה חברות במתן שירותי ייעוץ: משפטיים, פיננסיים וכו ' במקרה זה, כל עובד מתנהג כמו מומחה והוא עובדת עם לקוחות. השאלה האחורי נוח, האם זה הכרחי כדי לשמור הנוחות של עובדים, כל חברה מחליטה לעצמה בלבד, בהתאם ליכולות ונוף של ההנהגה על הצורך מתקנים. "תחומים נוספים אשר נועדו בדיוק כדי להתמודד עם כמה אישי המטרות של הצוות במשרדי תכנון פרויקטים אינם לעתים קרובות – אומר אלנה Tepina ("עשתורת יוקרה"). – חברות מלכתחילה לפתור את הבעיות של תהליך עבודה ". עם זאת, העובדים עצמם, נוטים להתמקד תשומת לב לחוסר הנוחות במשרד, כמו רבים נאלצים לשאת אותו רוב שעות היום. מריה לוקיאננקו, מנהל של חברת הביטוח, כאשר נשאל על אילו שינויים נדרשים בחברתה, מסביר: "אנחנו סביבת עבודה צליל מאוד, אני חייב לומר כי אני מרגיש תחושה מאוד נוח וקל במקום העבודה. עם זאת, כדי להוסיף חדר בילוי עדיין רוצה, כי עכשיו אין לנו אפילו אזור נפרד בו יוכלו מעט כדי להקל על המתח מהמולת העבודה ". כמובן, כגון רצון מנהלי החברה אינה סוד.

אבל רובם לחשוב בהיגיון, מתוך אמונה כי סביבת העבודה צריכה להישאר כך. "המשרד שלנו החברה כוללת את משרדי ההנהלה, חדרים בודדים עבור העובדים, כמו גם חדר אוכל, – אומר אולג Serebrennikov מנכ"ל "Gipsodekor" (הפקה של מאמרים דקורטיביים עשויים גבס פולימרים). – אני מאמין כי ההפרזות נוספים אינם נחוצים, התנאים חייב להיות מוגדר לעבוד, לנוח ולא כוח אדם ". לפעמים המיקום של מעסיקים מוצדקת גישות משמעתי בלבד. יש הפחד שהעובדים שלהם יבלו שעות על גבי שעות באולם ולתת הפסקות תה רגיל. לכן, הרוב מוגבל מטבח קטן, אם החברה אינה מספקת כוח חדר האוכל שלו. עם זאת, גם אם לא כל כך מהר נרחב כפי שהיינו רוצים, אבל את הפרקטיקה של כולל בתכנון אזורי משרדים כגון סלון, מטבח, פינת אוכל, חדר ההלבשה, בהדרגה הופיע. לדברי המומחה "עשתורת יוקרה", לאף אחד, אפילו במשרד צנוע ניתן להוסיף אזור קטן של תקשורת, כגון על ידי הצבת ספה קטנה מחיצה להכנת דוד מים חמים. "כיום, חברות רבות – מטורף קצב העבודה, ולכן היכולת לסגור כמה זמן נדרש – אומר אלנה Tepina. – אני בטוח כי תנאי עבודה נוחים הם מרכיב חשוב של שביעות רצון העובדים החברה על ידי המעסיק, טיפול נוסף, אבל יעזור להגדיל את נאמנותם של העובדים, אך אינו מפחית את יעילותו ". משרד – זה הכוח האמיתי של החברה, שבו כל רכיב מסייע להשיג מטרה ספציפית. לכן, יצירת פרויקט עתידי של המצודה, עליך לשקול את האינטרסים של כל המשתתפים תהליכים עסקיים. כדאי לדבוק בעקרונות הבסיסיים: תשומת לב – למבקרים ופונקציונליות – , נוחות העבודה – כל חברי הצוות.